HomeGrafik grafikFeltTom
HovedSponsorGrafik

Hovedsponsor banner herrer april 2011

 

TV Interesse
Tilskuerinteressen for KIF KOLDING og KIF VEJENs hjemmekampe er massiv. Både på lægterne og i tv. Samtidig er KIF Håndbold en af de idrætsklubber i Danmark, der har flest tv-seere. Gennem de fem seneste sæsoner har KIF Kolding haft mellem 10-18 tv- kampe pr. sæson. Dertil kommer et utal af reportager og interviews både på internationalt, nationalt, regionalt og lokalt TV.

Reklameskilte i hele hallen
Der er mange muligheder for at placere reklameskilte for din virksomhed rundt omkring i hallen. Priserne varierer efter placering. TV kameraerne er opstillet på den ene langside, så visse bander og skilte er mere i fokus end andre. Skiltene på samme side som TV er derfor billigst, mens de bander modsat TV, der konstant er i fokus, er dyrest.

Skilte på TV
Rullebande-systemet er placeret i TV-vinklen på hele langsiden med 12 skilte á 300x80 cm. Rullebande-systemet giver mulighed for op til 12 skift. Du kan købe en hel eller en halv langside - evt. fordelt på hvert andet skilt. På kortsiderne i øst og vest har vi 6 rullebander i hver ende á 300x80 cm, som er opstillet til alle TV-kampe. Ved nyhedsdækninger (kampe med under 15 min. TV-sendetid) er der opstillet faste skilte á 350x75 cm rundt om hele banen.

Løbende måling af eksponering
Som noget nyt vil vi sikre løbende tilbagemelding på, hvor meget det enkelte TV-skilt eksponeres i forhold til TV-tid og antal seere. Det sikrer dig 100% overblik over udbyttet af jeres investering i KIF Kolding.

Skilte uden TV
Er din virksomhed primært lokalt orienteret, kan I vælge en skræddersyet løsning dvs. dit skilt placeres efter ønske. Vi rådgiver gerne om, hvilke placeringer og løsninger du får størst udbytte af.

Bo Spellerberg mod Tvis dec 2010

Foto: Frank Cilius