Arkiv

Fadøl, grillpølser og farvel til KIF-profiler

KIF Kolding inviterer fredag eftermiddag alle medlemmer af KIF Håndbold, klubbens fans og støtter til en hyggelig eftermiddag, hvor der samtidig bliver lejlighed til at sige farvel til mangeårige KIF-profiler som Kasper Irming og Cyril Viudes.

Fra klokken 17.00 vil der uden for hallen være opsat grill, og her vil ligaspillerne sammen med klubbens medarbejdere sørge for, at der er godt grillede pølser til alle – plus kolde øl og andre læskedrikke. Og til denne del af arrangementet kan du bare dukke op, og tage alle dine andre gode KIF-venner med.

Vi ser frem til nogle hyggelige timer, hvor vi siger farvel til en sæson, som endte lykkeligt – og måske ser vi også lidt frem mod en ny sæson, som set med KIF-øjne tegner sig til at blive ganske spændende. På fredag er det ikke alle ligaspillere, som har mulighed for at være til stede, da spillerne lige nu holder sommerferie. Men vi håber på, at rigtig mange KIF-fans og medlemmer bakker op bag arrangementet nu på fredag.